Muller Thurgau Trocken 2018

Nazwa wina: Muller Thurgau Trocken 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 PLN

 

Muller Thurgau rośnie w Niemczech wszędzie, i to w dużych ilościach. Daje wina „easy-going”, raczej nie rozmawia się o nim przy temacie win wybitnych, ale lubi się odznaczyć dobrą relacją ceny do jakości. Kojarzycie te wieczory, że jedna flaszka to wam za mało, a głupio otwierać drugą? Ta ma litr pojemności, więc jeden problem z głowy :)

Muller Thurgau Trocken 2018
14,99zł
Dolina Mozeli
Białe wytrawne


Dość przyjemny, lekko słodki aromat dochodzi z kieliszka do nozdrzy, nie powala intensywnością ani też głębią, mamy tu podstawowe nuty bukietu nieskomplikowanego młodego wina – zielone jabłko, trochę cytryny, w tle wytrwali znajdą odrobinę akcentów kwiatowych. Tylko tyle i aż tyle – wącha się nieźle, a w tej półce cenowej to już komplement.

Kwasowość jest na umiarkowanym poziomie, cukru resztkowego też się szczypta znajdzie, więc cała konstrukcja sprawia dość miękkie wrażenie. Smaki nie są porażająco intensywne, ale nie jest to też całkowita mielizna, mamy tu zarys chrupkiego jabłka, nieco skórki cytryny, a na finiszu zdaje nam się wyczuć nawet nutę mango.

Wino stołowe z niezłej póły, tak byśmy je określili. Jedzie środkiem skali wszystkimi parametrami, jest średnio kwaśne, średnio słodkie, średnio soczyste, średnio zbudowane… Jest więc duża szansa, że się z nim polubicie, zwłaszcza, jeśli szukacie po prostu „wina”, bez żadnych preferencji, po prostu taniego i przyzwoitego. Ta litrowa flacha zda ten egzamin.

3/5
*Uwaga! Zamieszczona tu recenzja dotyczy wina z "Mosel", natomiast w gazetce jest taka sama butelka, tylko z "Pfalz", której albo nie było w naszym Lidlu, albo pomyliliśmy butelki. Ustalamy to.