Muralhas de Mancao Rose

Nazwa wina: Muralhas de Mancao Rose
Rodzaj wina: Różowe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 18,99 PLN

 

Muralhas de Mancao Rose
Różowe, wytrawne
18,99 zł
Portugalia

Białe vinho verde tego producenta jest hitem marketowej oferty. Jak poradzi sobie różowy kolega?
Ciekawostka - mimo że vinho verde oznacza "wino zielone", to występuje pod wszystkimi postaciami - białą (najczęściej), różową (rzadziej) i czerwoną (najrzadziej). Wiedzieliście? :)


Wino jest perliste - po nalaniu widzimy wyraźne musowanie cieczy. Aromat jest delikatny, ale ładny, w bukiecie mamy miks cytrusów z owocami leśnymi - z przewagą tych pierwszych. Jest

ok, ale od wgryzania się w ten bukiet aż zakręciło nam się w głowie - intensywność naprawdę pozostawia sporo do życzenia...

Leciutkie, świeże, chrupkie. Zaleta tego wina jest jedna i niezaprzeczalna - jest naprawdę smaczne. Soczyste cytrusy, szczypta poziomki i czerwonej porzeczki w tle, kwasowości mogłoby być trochę więcej - byłoby jeszcze bardziej odświeżające, zwłaszcza, że na finiszu pojawia się delikatna słodycz, ale i tak nie jest źle! Przyzwoicie długo zostaje w ustach, tworząc przyjemny, poziomkowo-cytrynowy smak.

Wydaje nam się, że będziemy wracać po tę flaszkę. Ma kilka niezaprzeczalnych atutów:
1. ROSE! - wszyscy lubią zimne rose na pikniku, prawda?
2. Cena - 18,99 zł w Żabce? Ciężko o coś o lepszej relacji cena/jakość.
3. Dostępność - kupimy nawet w niedzielę bez handlu.
4. Chrupkość, świeżość, lekkość, bezpretensjonalność.

Tak, jaramy się, bo mamy naszego pewniaczka, po którego sięgniemy w drodze na piknik w niedzielę bez handlu. I bez dwóch zdań zadowolimy towarzystwo.

4/5