Expert Club Muscadet Sevre Et Maine 2017

Nazwa wina: Expert Club Muscadet Sevre Et Maine 2017
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Intermarche
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 21,99zł PLN

 

Muscadet Sevre-et-Maine Sur Lie
21,99zł


Już po samej nazwie wiemy, że powinniśmy się spodziewać trunku bardziej złożonego, eleganckiego. Apelacja Serve-et-Maine daje właśnie takie wina, a "Sur lie" oznacza, że było ono po fermentacji pozostawione przez co najmniej 4 miesiące na osadzie drożdżowym, co ma polepszyć walory aromatyczno-smakowe. Czy tak było w tym przypadku i czy warto inwestować dodatkowe 3zł ponad podstawowego Muscadeta?

Aromat robi naprawdę dobre wrażenie. Jest dość jednowymiarowy ale ciekawy i dobrej jakości. Mamy tu szczyptę kamiennej mineralności, skórkę z cytryny, wspomnienie świeżości morskiej bryzy, niedojrzałe jabłko, w przypływie naprawdę dobrego nastroju można by stwierdzić, że przypomina on dobre, szorstkie sauvignon blanc z Pouilly Fume. W porównaniu z podstawowym Muscadet z tej serii kwasowość nieco zelżała, ciągle jest wyraźnie zaznaczona ale już nie po to by kąsać kubki smakowe ale by je odświeżać i pobudzać apetyt. Bardzo przyjemny smak cytrusów z mineralną kamienną nutą utrzymuje się w ustach przez przyzwoity czas.

Profil wina jest dosyć podobny do przywoływanego już podstawowego Muscadeta, lecz czuć w nim więcej szlachetności i harmonii. Jest zrobiony jakby rozważniej, nie tak "po bandzie". Jest smaczniejszy i w dodatku na pewno znajdzie więcej przychylnych mu odbiorców.
Polecamy, kawał dobrego wina za śmieszne wręcz w porównaniu do jakości pieniądze. Może nie do picia solo na pikniku ale do kolacji z owocami morza w roli głównej jak najbardziej. Nawet eleganckiej kolacji, w końcu etykieta też elegancka.

4,5/5