Neuseeland Sauvignon Blanc Marlborough 2018

Nazwa wina: Neuseeland Sauvignon Blanc Marlborough 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Aldi
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

O nowozelandzkich sauvignon blanc powiedziano już tyle, że dodamy tylko, że zawodnika z Aldi jeszcze nie próbowaliśmy. Aż do dzisiaj. Jak smakował?

Neuseeland Sauvignon Blanc Marlborough 2018
24,99zł
Aldi
Nowa Zelandia, Marlborough

Aromat może nie wyskakuje z kieliszka tak, jak u najlepszych do trzech dych przedstawicieli gatunku (jest w tym segmencie mocna konkurencja), ale ma sporo ciekawych i pożądanych w nowozelandzkim SB nut. Są soczyste cytrusy, garść owoców tropikalnych oraz wyraźnie zaznaczona nuta trawy i agrestu. Specjalnie nie urzeka, ale ciężko też za co zganić. Klasyka gatunku.

W ustach niemało ciała (woltaż 13%), kwasowość jest obecna, ale nieco zachowawcza (to nie jest to, co lubimy w SB, ale część konsumujących doceni), po przełknięciu trochę się dzieje – pierwsze wjeżdżają soczyste cytrusy, za nimi mango z melonem, odrobina skórki z grejpfruta. Wino trwa w ustach przyzwoitą chwilę i kończy się pikantną nutą.

Klasyczna Nowa Zelandia, w hierarchii marketowych SB z tej części świata kręci się gdzieś w środku stawki. Specjalnie byśmy po nią nie jechali, ale szukając świeżej bieli w Aldi zdecydowanie można rozważyć jej kupno.

3/5