(Not so) good sensi

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Sensi Montepulciano d'Abruzzo 2009 / Włochy / Montepulciano Rodzaj: czerwone, wytrawne, stołowe Cena: 9,90 Miejsce zakupu: Biedronka

Ocena: * , akceptowalne

sensi montepulciano d'abruzzo biedronka winoTym razem na stole pojawiło się pierwsze z win włoskich sprowadzonych niedawno przez Biedronkę - Sensi Montepulciano d'Abruzzo 2009.

Nazwa zobowiązuje, tym bardziej, że wytwórnia Sensi dała się poznać jako wytwórca nadzwyczaj niezłego budżetowego Chianti. Czy poradzi sobie jednak w dolnej półce win do trzech dych?

M. był sceptyczny, sam zainwestował w butelkę droższego Montepulciano 2006 i miał

rację. Montepulciano Sensi nie porywa, zapach średni, ciemne owoce. Smak, cóż.. Producent opisuje go jako bardzo łagodny, z dobrze ułożonymi delikatnymi taninami. To wyjątkowo dobrze ułożone  i łagodne taniny, w ogóle nie wyczuwalne, podobnie jak i smak. To wino z kategorii rozwodniony sok. Może gdyby kupić 2 butelki i odparować nieco wody, to koncentrat byłby pijalny? Jeżeli nie mamy jednak w domu zestawu małego bimbrownika,  odradzam. Nawet do 10PLN są lepsze alternatywy.

sensi montepulciano d'abruzzo biedronka winoPS. Kto jeszcze nie czytał  - zapraszam do lektury raportu Kocham Wino firmy fewreasons.com