Levity Vinho Verde

Nazwa wina: Levity Vinho Verde
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 16,99 PLN

 

Butelka rzuca się w oczy na biedronkowej półce, kształtem, kolorem, etykietą. Nie kryje się z tym, że ma być leciutko, sugeruje nam to nazwą i komiksowymi skrzydełkami. Po to właśnie kupujemy Vinho Verde!

Levity Vinho Verde
Biedronka
16,99zł
Białe, wytrawne
Portugalia, Minho

Nie spodziewajcie się zmasowanego ataku aromatów w nosie, jest bardzo płasko, nawet nijako. Dociera do nas z czasem jakiś zarys limonki i grejpfruta, ale ze święcą szukać innej butelki, której zawartość pachniałaby tak nieznacznie.

Bardzo delikatnego musowania i lekkiego jak puch ciała się spodziewaliśmy. Ale kwasowość mogłaby być większa, nadałaby jakiejś treści i charakteru. Smaku jest tu niewiele, od Vinho Verde z dyskontu nie spodziewamy się żadnej głębi, jego siłą powinna być lekkość i rześkość. Mimo to mogłoby smakować choć trochę bardziej jak wino. A tu mamy lemoniadę z bardzo oszczędnie wyciśniętą cytryną. Jedynie kredowa, chłodna mineralność odróżnia je od mineralki w wersji “lekki gaz” z plasterkiem cytrusa i wnosi trochę życia.

Obiecano nam lekkość i świeżość. Jest jedno i drugie, w niewygórowanej cenie. Ale brakuje wrażeń, niestety. Niektórzy się oburzą, bo w upał wchodzi jak woda- ale dla nas za bardzo ją przypomina. 

2/5