Nowe wina od Winiarni Zamojskiej - Lekki Agrest i Lekka Czarna Porzeczka

Nazwa wina: Nowe wina od Winiarni Zamojskiej - Lekki Agrest i Lekka Czarna Porzeczka
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Auchan, Carrefour, Dino, Intermarche, Leclerc
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 23 PLN

 

Dostaliśmy piękną paczkę :) Recenzji nie będzie, nie znamy się na winach owocowych. Ale jest info, że są :)

Informacja prasowa od producenta:

Wakacyjna premiera Winiarni Zamojskiej

Są lekkie, soczyste i aromatyczne. Mają smak lata i tylko 6% alkoholu. Powstały z owoców, które kojarzą nam się z wakacjami. Do znanej już linii polskich win „Winiarnia Zamojska” dołączyły trzy nowe warianty - Lekki Agrest, Lekka Czarna Porzeczka i Lekka Czerwona Porzeczka.

Już od ponad dwóch lat Winiarnia Zamojska tworzy szlachetne polskie wina z najlepszych owoców z Roztocza. – To jeden z najczystszych regionów Polski. Łagodne wzgórza, lessowe gleby i mnóstwo słonecznych dni tworzą doskonałe warunki do uprawy owoców. Zbiera się tu 46% całej krajowej produkcji porzeczek i 40% agrestu, a dodajmy, że Polska jest drugim na świecie producentem porzeczek - mówi Artur Dubaj, winemaker, główny technolog AMBRA. – Jeszcze ważniejsza jest różnorodność odmian oraz ich unikalne cechy. Na Roztoczu znajdziemy 20 odmian porzeczek i 9 odmian gruszek. W tym sezonie poszukiwaliśmy owoców, które kojarzą na się ze smakiem lata i lekkością.

Nie bez znaczenia były też bardzo dobre zbiory w 2020, które zainspirowały Winiarnię Zamojską do stworzenia zupełnie nowej linii lekkich i owocowych win na lato. Mają obniżoną zawartość alkoholi i subtelne bąbelki, dodające im lekkości. Upalne lato i chłodne noce sprawiły, że owoce zachowały skoncentrowany smak i jednocześnie miały przyjemny kwaskowaty posmak.

Biały świeży Lekki Agrest, różowa delikatna Lekka Czerwona Porzeczka i intensywnie łagodna Lekka Czarna Porzeczka dołączają m.in. do Musującej Gruszki, której delikatnie kwaskowy charakter łagodzi naturalna gruszkowa słodycz. Pasują do wszystkich, lekkich, niezobowiązujących okazji. Piknik, grill, spontaniczne spotkanie z przyjaciółkami, leniwe popołudnie z książką, sobotni poranek na hamaku…

– Wszystkie wina z Winiarni Zamojskiej są nierozerwalnie związane z regionem Roztocza. Tworzymy je, czerpiąc z bogactwa polskiej natury i najlepszych tradycji polskiego winiarstwa. Dlatego też pracujemy z najlepszymi sadownikami, których  troska i uważność gwarantują najwyższe walory smakowe każdego zbioru. My staramy się wydobyć z otrzymanych owoców to, co najlepsze. Cały czas poszukujemy również nowych rozwiązań odpowiadających panującym na rynku trendom. Efektem tego są nasze tegoroczne nowości, stanowiące alternatywę dla popularnych, lekkich trunków, kojarzących się z sezonem letnim. To również propozycja dla konsumentów poszukujących regionalnych produktów i zainteresowanych polskimi winami. – tłumaczy Zuzanna Amarante, Senior Brand Manager Winiarnia Zamojska.– Biały Lekki Agrest świetnie łączy się np. z owocami morza. Lekka Czerwona Porzeczka z orzeźwiającym finiszem będzie idealnie smakować z domowych kruchym ciastem z truskawkami, zaś Lekką Czarną Porzeczkę najlepiej podawać z wędlinami, delikatnymi serami albo pić solo, schłodzoną na kostkach lodu – dodaje Zuzanna Amarante.

Lekkie wina Winiarni Zamojskiej dostępne są w sprzedaży w opakowaniach o pojemności 750 ml. Rekomendowana cena w kanale handlu nowoczesnego i tradycyjnego to 22,99 zł.

Winiarnia Zamojska lekka czarna porzeczka

Lekka Czarna Porzeczka z Winiarni Zamojskiej  jest esencją lata. Dzięki tradycyjnej winiarskiej  metodzie fermentacji zachowaliśmy smak i świeżość owoców. Soczysta czarna porzeczka  w połączeniu z delikatnymi bąbelkami podkreśli  ich orzeźwiający, zbalansowany charakter. Dzięki naturalnie występującym w skórce tego  owocu antocyjanom, produkując wino z czarnej  porzeczki, uzyskujemy intensywny czerwony  kolor – zupełnie tak jak przy czerwonych  szczepach winogron. Pasuje do lżejszych czerwonych mięs, wędlin,  delikatnych serów oraz solo, schłodzone na kilku  kostkach lodu.

Kolor wina: czerwone

Smak: słodkie

Temperatura podawania: schłodzone do 8st C


Winiarnia Zamojska lekka czerwona porzeczka

Soczysta czerwona porzeczka i kunszt winiarza  to sekret intensywnego smaku, słodyczy
i świeżości. Jej orzeźwiający charakter,  podkreślają subtelne bąbelki. Wina z porzeczek  łatwo się klarują, dlatego nie wymagają  dodatkowych zabiegów fosforujących. W smaku jest lekkie, dobrze zbalansowane,  ze zrównoważoną kwasowością oraz wyczuwalnym aromatem czerwonej porzeczki.  Lekka Czerwona Porzeczka idealnie smakuje  solo, z kilkoma kostkami lodu, jako aperitif  przed głównym daniem.

Kolor wina: różowe

Smak: półsłodkie

Temperatura podawania: schłodzone do 8st C


Winiarnia Zamojska lekki agrest

Lekki Agrest zaskoczy Cię połączeniem  intensywnego aromatu i subtelnych bąbelków.  Jest świeży, rześki i lekko kwaskowaty,  przypomina smak lata. Przypadnie do gustu osobom o subtelnym  podniebieniu. Agrest to owoc, który swoim smakiem  przypomina owoce winogron. Spośród naszych  polskich owoców zawiera również największą  ilość cukru! Lekki Agrest idealnie smakuje solo, z kilkoma  kostkami lodu, ale też doskonale łączy się z delikatnymi potrawami.

Kolor wina: białe

Smak: półsłodkie

Temperatura podawania: schłodzone do 8st C