OH01 Riesling

Nazwa wina: OH01 Riesling
Rodzaj wina: Białe, Półsłodkie
Miejsce zakupu: Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 20,99 PLN

 

Smukła, niebieska flacha kojarzona najczęściej ze sławnymi niemieckimi Maryjkami, prosta, nowoczesna etykieta, wielkimi literami podkreślona nazwa szczepu, mniejszymi kraj pochodzenia. Rok zbiorów uznano za nieważny, co sugeruje przemysłowy kupaż. To wino rzuca się w oczy na półce Żabki, ale czy jest dobrym wyborem za nieco ponad dwie dychy?

OH01 Riesling
20,99zł

Żabka
Białe, półsłodkie
Niemcy, Nadrenia

Średnio intensywny aromat, z przebitkami ananasa i moreli. Profil uzupełniają gruszki, delikatny kwiat jaśminu i naftowa nuta. Ekscytacji większej nie wzbudza, po prostu sobie jest  i nie śmierdzi. Największy zarzut to nuda.

Cukier to podstawowy parametr, ale nie przytłacza. Najpiękniejszą rzeczą w rieslingach jest ich potężna kwasowość, która pozwala zostawić sporo słodyczy, nie czyniąc trunek mdłym. Ta zasada zadziałała i tutaj. Smak najbardziej przypomina zalewę po ananasie z puszki, jest nawet lekko metaliczny posmak. Gruszkowo-jabłkowe elementy z przypominają nam, że to jednak wino. Ciało wydaje się gęste, lepkie, jakby syropowe. Dość długo pozostaje w ustach, na końcu wybijają się skórka limonki, morela i benzynowa nuta.

Takie sobie mówiąc wprost. Jednowymiarowe, skupione na cukrze, aluminiowa puszka w tle daje dziwne wrażenie. Ale nie beznadziejne, jeśli ktoś woli słodsze wina, a otwarta jest tylko Żabka, to nie będzie to najgorsze możliwe wyjście.

2,5/5