Oltre Passo Primitivo Salento 2017

Nazwa wina: Oltre Passo Primitivo Salento 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 17,99 PLN

 

Primitivo to nieustannie hicior w naszym pierwszym pięknym kraju, ale rośnie też rzesza hejterów, którym albo się przejadło albo nigdy nie trawili jego specyficznego charakteru. Niemniej w każdym sklepie, w którym można kupić wino, primitivo niemal na pewno znajdziemy na półce.

Oltre Passo Primitivo Salento
17,99zł
Lidl
Półwytrawne

Przeciętny nochal, wiśniowo-jagodowo-alkoholowy. Zapachy te oczywiście w płaskim, cukierkowo-konfiturowym wydaniu. Etanol, zwłaszcza po ogrzaniu ostro daje po nozdrzach – zachowajcie bezpieczną odległość od kieliszka.

Pierwsze zaskoczenie – wbrew kontretykiecie, wino nie jest wcale półsłodkie. Ma owszem solidną dawkę cukru, ale skontrowaną szczyptą kwasowości i końcowe wrażenie jest raczej jak przy winie półwytrawnym. Smak nie jest przesadnie głęboki i nieco nieokrzesany – daje powidłami śliwkowymi, ma dość pieprzny finisz i zaznaczoną taninę, zostawia po sobie odrobinę goryczy.

Trochę dziwaczny z niego twór – ci szukający półsłodkiego raczej się rozczarują jego grubo ciosanym charakterem. Szukający wytrawnego – ci przecież go nie wybiorą. No nic, wy przeczytaliście naszą recenzję więc jako jedyni wiecie, że to nie najgorsze, półwytrawne primitivo. Bez szału, bez rozczarowania. Ocena środkiem skali będzie ok.

3/5