Pampas del Sur Torrontes 2018

Nazwa wina: Pampas del Sur Torrontes 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Rynek białych lekkich win aromatycznych jest właściwie zdominowany przez sauvignon blanc, rieslinga, ew. po piętach depcze im hiszpańskie verdejo. Dużo mniej znany, a szkoda, jest gracz robiący zawrotną karierę w Argentynie - torrontes. Na szczęście co jakiś czas na półkach marketów można upolować jakąś flaszkę zrobioną z tego szczepu winogron i nigdy nie odmówimy sobie przyjemności jej przetestowania.

Pampas del Sur Torrontes 2018

29,99zł
Białe, wytrawne

Po pierwszym węchu już wiemy, że jesteśmy w domu - wita nas charakterystyczny dla torrontesa aromat białych kwiatów. Za nim odświeżająca nuta skórki cytryny, grapefruita. Zapachy może nie buchają z kieliszka, ale też nie trzeba ich szukać - intensywność jest na dobrym poziomie.

Wino jest wytrawne, o lekkim ciele, ale broń Boże nie wodniste. Kwasowość zaznaczona, ale delikatna, wystarczy, by wino było odświeżające i chrupkie, ale nie wykręca gęby. Smak jest subtelny ale wyraźny - świeże cytrusy grają pierwsze skrzypce, za nimi w tle słodsze owoce tropikalne. Finisz pozostaje w ustach dłuższą chwilę dopełniając dobrego wrażenia po winie.

Bardzo smaczne, dość nieskomplikowane, ale dobrze skrojone lekkie aromatyczne wino. Ciekawa alternatywa dla powszechnie obecnych na naszych stołach sauvignon blanc czy rieslingów. Polecamy spróbować!

4/5