Peter Mertes Mainzer Domherr Rheinhessen Spatlese 2020

Nazwa wina: Peter Mertes Mainzer Domherr Rheinhessen Spatlese 2020
Rodzaj wina: Białe, Półsłodkie
Miejsce zakupu: Auchan, Carrefour, Makro, Selgros
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Peter Mertes Mainzer Domherr Rheinhessen Spatlese 2020
ok. 25zł
Selgros, Makro, Carrefour, Auchan
Białe, półwytrawne

Aromat średnio intensywny (no, może średnio z plusem), ale całkiem interesujący – mamy tu słodkie nuty owoców sadowych – jabłka i brzoskwini, podszyte delikatną, ale wyczuwalną nutą mineralną – kamienno siarkową. Miga ona w tle, może przejść niezauważona, jeśli nie skupimy się zbyt na aromacie, ale przy chwili skupienia daje się wychwycić i zdecydowanie uatrakcyjnia bukiet.

W ustach wyraźna słodycz, dominuje ona smak, jakaś kwasowość też jest, ale nie daje rady udźwignąć tej dawki cukru, w związku z czym wino pozostaje jednoznacznie nakierunkowane – to trunek albo pod deser, albo dla fanów takich łakoci – oni będą zachwyceni. Smak jest bardzo fajny – słodkie owoce tropikalne, brzoskwinie, ciało dość lekkie, finisz nawet nie najkrótszy.

Więcej kwasowości – tylko tyle, i aż tyle, żeby wino było bardzo dobre. Jeżeli tak wolicie, to super – macie dobrą butelkę w przyzwoitej cenie w waszym guście. Jeśli nie – przemyślcie ten temat, ewentualnie zadbajcie o słodkie przekąski. Tak czy owak, wino zasługuje na przyzwoitą ocenę.

3,5/5