Peuceta Primitivo 2017

Nazwa wina: Peuceta Primitivo 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 17,99 PLN

 

Primitivo to nieustannie hicior w naszym pierwszym pięknym kraju, ale rośnie też rzesza hejterów, którym albo się przejadło albo nigdy nie trawili jego specyficznego charakteru. Niemniej w każdym sklepie, w którym można kupić wino, primitivo niemal na pewno znajdziemy na półce.

Peuceta Primitivo 2017
19,99zł
Lidl

Wytrawne

Nochal zaskakująco ładny – mimo, że subtelny, to elegancki i wielowątkowy. Pod dominującym bukietem dojrzałej wiśni kryje się smażona śliwka, czarny pieprz, garstka nut znoszonej skóry i źdźbło wanilii. Wszystkie aromaty łączą się w jedną, spójną całość, szukanie ich w kieliszku daje prawdziwą frajdę. Naprawdę elegancki bukiet. W marketowym primitivo – czujecie to?

Kwasowości jest niewiele, tanina wyraźnie zaznaczona, trochę zbyt chropowata. Niesie przyjemny, pełny smak śliwki, wiśni z nutką wanilii, finiszuje pikantnie i długo. Gdyby tylko nie poskąpiono nam słodyczy (nie wierzę, że to piszę :) ) to byłby perfekcyjny balans – bez niej wino jest troszkę za „twarde”. Ale może w gąszczu miękkich kompotowych primitivo to będzie zaletą?

Elegancki bukiet rozbudził w nas pragnienia wina 5/5, nie udało się. Ale 4 gwiazdeczki z przyjemnością przyznajemy temu eleganckiemu twardzielowi. Spoko flaszka!

4/5