Pierre Chanau Bourgogne Pinot Noir 2017

Nazwa wina: Pierre Chanau Bourgogne Pinot Noir 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 32,99 PLN

 

Hype na Burgundię jest tak wielki, że nawet niższe jakościowo wyroby, np. z podstawowej apelacji AOC Bourgogne i tak są kilka-kilkanaście złotych droższe niż wina z innych regionów. Znalezienie takiego o dobrej relacji jakości do ceny jest… trudne. Bardzo trudne. Może specjalistom z Auchan się udało?

Pierre Chanau Bourgogne Pinot Noir 2017
32,99zł
Francja, Burgundia

Z początku bardzo skryty nos o ledwo wyczuwalnych nutach porzeczek i malin po zdecydowanym zakręceniu kieliszkiem nieco się otwiera, ukazując więcej jagód i oddaloną, ale dającą się zdefiniować nutę rustykalną, obórki. Czyli mamy tu coś, czego szukamy w burgundzkich pinotach, tylko w wersji junior. Może zaciekawić, choć od poszukiwania niuansów kręci się w głowie.

W smaku niestety dosyć krucho, mamy szczyptę kwasowości, dość lekkie ciało, smak porzeczki, wiśni z lekką pikanterią i subtelną goryczką na finiszu. Taniny, mimo, że nie ma zbyt wiele, dają się poznać od swej nieco zbyt łodygowej strony.

Wino ma dwie zasadnicze zalety: elegancką butelkę z nazwą-legendą na etykiecie, oraz, mimo, że odstaje klasą od swoich poważnych, burgundzkich kolegów, to jako tako stylem i parametrami ich przypomina. Polecamy raczej tym, którzy znają już dobre francuskie pinoty, ale mają chwilowy kryzys gotówkowy, niż chcącym dopiero posmakować tego świata – ci mogą stwierdzić, że to przereklamowany biznes.

2,5/5