Pierre Chanau Cotes du Rhone 2018

Nazwa wina: Pierre Chanau Cotes du Rhone 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Auchan w swej selekcji przygotował dla nas AOC Cotes du Rhone „Vieilles Vignes”, czyli „stare krzewy”. Fajnie, powinno oznaczać to większą koncentrację, szkoda tylko, że żadne przepisy nie definiują, jak stare muszą być te krzaki, żeby być zasłużyć na to miano ;)

Pierre Chanau Cotes du Rhone 2018

24,99zł
Francja, Cotes du Rhone

To młodziutkie Cotes du Rhone o kolorze barszczu ma aromat zdecydowanie adekwatny do swojego wieku – świeże nuty owocowe wypełniają cały kieliszek nie dając miejsca żadnym innym intruzom. Słodka wiśnia, malina, soczysta śliwka – to jego komunikaty. Drugoplanowy aromat balonowej mamby z początku mocno wyczuwalny, na szczęście ulatuje w miarę upływu czasu. Nieskomplikowany, ale szczery i energiczny – prawdziwy witalny młodziak. Nieźle!

W ustach dostaje już nieco powagi, kwasowość jest wyraźnie zaznaczona, ożywiająca kubki smakowe, do których dociera smak dobrze zbalansowany między owocem a ziołowo-pikantnym tłem. Na koniec jeszcze dziarska, młoda tanina w rozsądnych ilościach i mamy przepis na fajne, świeże, nieskomplikowane, ale nie nudne wino codzienne.

Rodańczycy umieją zrobić przyzwoite wino za niewielkie pieniądze. Ci, pracujący na zlecenie Auchan, najwyraźniej też. Polecamy, najlepiej schłodzić o parę stopni i wypić na pikniku do talerzyka szynek. Na zdrowie!

4/5