Pierre Chanau Fitou 2017

Nazwa wina: Pierre Chanau Fitou 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 28,99 PLN

 

Jako, że Langwedocja to duży region, prężnie się rozwijający, nie mający takiej renomy jak jego koledzy z Bordeaux, Burgundii czy Rodanu, możemy częściej trafić tu na butelkę o lepszej relacji ceny do jakości niż w powyższych. Szukajmy na etykietach nazw konkretnych subapelacji, (jak np. Saint Chinian, Corbieres, Fitou), wina powinny być bardziej przewidywalne. Czy to Fitou z Auchan potwierdzi nasz tezy?

Pierre Chanau Fitou 2017
28,99zł
Francja, Langwedocja

Aromat średnio intensywny, z nutą likierowej wiśni, pestki na pierwszym planie oraz całkiem złożonym tłem o ziołowym charakterze, z delikatną, odświeżającą nutą mięty, szczyptą kakaa i cedru. Pod wpływem napowietrzania owoc nabiera nieco siły, także warto winu dać kilka chwil w kieliszku.

Podkręcone niezłą kwasowością i soczystym owocem usta również mają w sobie skrytą nutę ziołowości, która towarzyszy nam od umoczenia ust po sam finisz. Nie przeszkadza, a sprawia, że wino wydaje się nieco bardziej szorstkie i charakterne. Posmak czarnego pieprzu i zaznaczona, nieco toporna tanina potęgują wrażenie. Miłe to, bo te niuanse ratują wino od bycia owocowym prościakiem.

Solidne, nieskomplikowane wino, z lekkim jednak zadziorem. Śmiało można dać mu szansę.

3,5/5