Pierre Chanau Medoc 2016

Nazwa wina: Pierre Chanau Medoc 2016
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Przyjrzyjmy się winu "Grand Vin de Bordeaux" AOP Medoc 2016 z La Selection Auchan. Pamiętajmy, że ten wyszukany tytuł na etykiecie to pic marketingowy, który nijak nie świadczy o jakości trunku. Ale nie czepiajmy się, mnóstwo butelek go ma. Sprawdźmy co tam w środku butelki.

Pierre Chanau Medoc 2016

29,99zł
Francja, Bordeaux

W nosie jak przystało na przedstawiciela gatunku – mamy wiśnię, czarną porzeczkę, nieco skóry. W tle subtelna ziemisto – żwirowa nuta, zioła i czarny pieprz. Przydałoby się więcej głębi i intensywności znanych z droższych etykiet regionu, ale wiele więcej nie można mu zarzucić – profil ma udany, z zachowanymi charakterystycznimi cechami stylu.

W smaku dość harmonijne, z dobrym balansem kwasowości i tanin, średniej wagi ciałem, smakiem porzeczki, wiśni z pestką, z lekkim tłem skóry, rozmarynu i pieprzu. Jest w porządku, smaczne, jednak temat podobny jak w aromacie – wszystko na swoim miejscu, ale trochę za płasko.

Uczciwie trzeba przyznać – za niecałe trzy dyszki jest to przyzwoity przedstawiciel stylu Lewego Brzegu Bordeaux. Dobra lekcja przed zderzeniem z poważniejszymi przedstawicielami gatunku. Biorąc pod uwagę samą przyjemność spożywania – da się lepiej ulokować 30zł. Tu jednak dochodzi walor edukacyjny, i jeśli to wziąć pod uwagę, to uważamy, że warto.

3,5/5