Pierre Chanau Merlot Pays d’Oc 2017

Nazwa wina: Pierre Chanau Merlot Pays d’Oc 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Jako, że Langwedocja to duży region, prężnie się rozwijający, nie mający takiej renomy jak jego koledzy z Bordeaux, Burgundii czy Rodanu, możemy częściej trafić tu na butelkę o lepszej relacji ceny do jakości niż w powyższych. Czy to jedna z nich?

Pierre Chanau Merlot Pays d’Oc 2017

19,99zł
Francja, Langwedocja

W aromacie dosyć oszczędne, na pozór proste, z dominującą nutą wiśni i śliwek, nie do końca świeżych, lekko „zwiędłych”, lecz w miarę napowietrzania pojawiają się w tle interesujące nuty, pestki, ziół ze szczyptą mięty. Niska intensywność zabija jednak nieco frajdę z wąchania.

W ustach nieco oklapłe, o kiepskiej kwasowości, nieokiełznanej, suchej taninie i goryczkowo-pieprznym posmaku z nutą drewna i Wedla 90% kakao. Szczerych, soczystych nut owocowych stwierdzono tu jak na lekarstwo, wino wydaje się sztucznie podkręcone, napompowane, jakby dodając goryczy i tanin starano się zakryć pustkę jego wnętrza.

Wydaje się naprawdę mało prawdopodobne, by ktoś się nim zachwycił. Nie ratuje go nawet stosunkowo niska cena. Langwedocja ma się czym pochwalić w segmencie win niedrogich, ale na pewno nie jest to ten merlot.

1,75/5