Pizza Lovers Lambrusco

Nazwa wina: Pizza Lovers Lambrusco
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Moda na musiaki trwa w najlepsze, masowo leje się prosecco, ale i cava, cremanty i szampany. Ale Lambrusco? Te czerwone bąbelki są zwykle albo w ogóle nieznane, albo kojarzone z półsłodkimi kompocikami. Cieszy nas fakt, że na półce okolicznego monopolowego – Dużego Bena, znaleźliśmy wersję wytrawną, w przyzwoitej cenie, pod zabawnym szyldem „Pizza lovers”, co w sumie by się zgadzało, bo Lambrusco z pizzą to dobry mariaż. Sprawdźmy.

Pizza Lovers Lambrusco
25,99zł
Duży Ben
Włochy

Bukiet nie jest może przesadnie intensywny, ale kilka pierwszych wdechów przynosi za każdym razem różne jego składowe. Mamy naturalnie sporo nut owocowych – dojrzałe wiśnie, porzeczkę, ale też słodki aromat malinowej Mamby, a także najbardziej intrygujący akcent, kojarzący się z zapachem krwistego steka. Nieźle, można spędzić miłych kilka chwil z nosem w kieliszku.

W ustach umiarkowana kwasowość, proste, ale smaczne nuty wiśni, porzeczki, przyjemne, delikatne musowanie i garść nut pestkowo – ziołowych. Co do pestek właśnie, to interesujący jest w tym winie finisz, ponieważ część z nas pewnie nie przywykła, że musiak kończy się delikatną taniną oraz pestkową właśnie, delikatną goryczką.

Cieszy nas, że na półce naszego osiedlowego sklepu znaleźliśmy charakterne Lambrusco -  wytrawne, z kwasowością i subtelną goryczką. Nie jest są to może bąble na piknik, ale na wieczór, do kolacji – jak najbardziej. Zwłaszcza z pizzą!

4/5