Pizza Lovers Prosecco

Nazwa wina: Pizza Lovers Prosecco
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 28,99 PLN

 

Wesolutka, nowoczesna, hipsterska etykieta zwiastuje szczere i bezpretensjonalne wino. Kształt butelki i zakrętka też odbiegają od standardów win musujących. Fani klasycznych dizajnów na pewno będą kręcić nosem, ale to nie dla nich flaszka – producent celuje w „młodych, dynamicznych”. Zastanawia dobór nazwy – prosecco nie jest oczywistym wyborem do pary z pizzą – marketing poszedł tak daleko, że przesłonił zdrowy rozsądek? Sprawdzimy przy okazji, dziś przyglądamy się winu solo.

Pizza Lovers Prosecco

28,99zł
Włochy, Prosecco DOC
Białe, musujące, półwytrawne

W nosie świeżynka - zielone jabłko, wyraźna nuta kwiatowa w tle. Nie doszukujmy się tu głębi, ale aromaty są czyste, przyjemne i odświeżające.

Cukier nie zdominował na szczęście wina, jest zaznaczony, ale przyjemnie kontrowany szczyptą kwasowości. Razem z lekkim ciałem i prawie że symbolicznym musowaniem tworzy przyjemną do picia całość, łatwo „wchodzącą”, pozostawiająca usta odświeżone, z przyjemnym posmakiem skórki cytryny.

Smaczne, nie powiemy. Pije się je ochoczo, dużymi łykami. Jest nieco banalne, ale takich win też potrzeba – dobre do bezrefleksyjnego zapijania się nad rzeką. Co nam przeszkadza jedynie, to wygórowana cena – mamy wrażenie, że przy kasie płacimy za honorarium marketingowca, a niekoniecznie za jakość trunku.

3/5