Płukanka

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Pacific Coast Red / Żywiec Rodzaj: czerwone, wytrawne Cena: 16,99 Miejsce zakupu: Simply Market Ocena (0-100): 60 Wino z Żywca? Wiedziałem, że nie powinienem tego robić, ale ciekawość zwyciężyła.

A powinna ostrzec już butelka. Na etykiecie brakuje informacji o składzie wina i roczniku, znaczy się zlewka. pacific coast wino żywiec

Znaczy się, butelka może zawierać wszystko. To jeszcze nie tragedia, ale przy winie za 16,99 z Chile?! Można już powalczyć o produkt, którego zawartością producent nie będzie bał się pochwalić. Krótki rzut okiem na stronę grupy Żywiec* i wszystko jasne: Duma i majestat chilijskiego wybrzeża dodaje mu {winu, przyp. A.} charakteru, ducha i osobowości. Acha, bullshit alarm.

 

 

 

 

 

 

 

wino zywiec pacififc coastA organoleptyka? Cóż, zapach dość przyjemny i nawet skoncentrowany, jeżynowy. Natomiast smak, humm. Nie to, że jest zły albo przykry. Po prostu jest go mało, wino lekko kwasowe, lekko garbnikowe, doskonale nijakie. Gdyby wyekstrahować z niego alkohol i cukier resztkowy, a dodać nieco fluoru, mielibyśmy idealną płukankę do ust. Mogłaby się sprawdzić nawet po potrawach z grilla i makaronach.

-----

 

* Twórcom strony Grupy Żywiec S.A. chciałem pogratulować kompletnie nieużytecznej wyszukiwarki i systemu odnośników do archiwum, które przekierowują do nieistniejących linków.