Polka Wino Białe 2018

Nazwa wina: Polka Wino Białe 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 34,99 PLN

 

Polka Wino Białe 2018
Wytrawne

Zapach przypomina egzotyczne owoce, z ananasem i dojrzałym mango na czele. Mamy trochę zielonego banana, agrestu i spora dozę moreli. Do tego kwiat jabłoni. Niestety jest raczej mdło, a warzywne aromaty są mało zachęcające. Choć mocno intensywny, jest też mdły, banalny i mówiąc oględnie, wąchaliśmy często z większą przyjemnością.

W ustach jest dużo lepiej. Smak na pograniczu półwytrawnego, choć cukier dobrze wkomponowany. Morela miesza się z grejpfrutem, jest trochę egzotyki, sporo chrupkiego jabłka. Goryczka nadaje głębi i powagi. Zaskakująco harde ciało i lekko szczypiąca w język kwasowość, sprawiają, że nudy nie ma. Finisz jest długi, poważny i goryczkowy, w tym dobrym znaczeniu.

Kto spodziewał się swojskiego lekkoducha albo uroczego słodziaka, ten się przejedzie. Choć etykieta twierdzi, że to wino łagodne i subtelne, wnętrze flaszki zadaje temu kłam. Broń boże, to nie krytyka. Wino ma zawadiacki charakter i wcale nie schlebia komercyjnym gustom. Może niektórych niemile zaskoczyć (mocna gorycz!), a woń nie jest najwyższej próby, ale naprawdę serwuję sporą porcję frajdy. Raczej jako akompaniament do wyrazistych sosów albo tłustej ryby, niż solista.

3,75/5