Polka Wino Czerwone 2018

Nazwa wina: Polka Wino Czerwone 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 34,99 PLN

 

Polka Wino Czerwone 2018
Półwytrawne

Nos jest wiśniowy z czarnoporzeczkowym akcentem, początkowo skryty jak mysz pod miotłą. Sporo wody musi w Wiśle upłynąć, ale po czasie uwalnia aromaty śliwki, słodkiej wanilii i wędzarni, trochę pieczonej papryki. Zapach jest naprawdę przyjemny, choć nie spodziewajcie się wielowarstwowej złożoności ani kopa z półobrotu- jest raczej ulotnie.

W ustach mocno owocowe, czarne porzeczki, dojrzałe wiśnie, czereśnie kojarzą się jako pierwsze. Na drugim planie nuty waniliowe, znowu skojarzenia z wędzeniem. Posmak brykietu drzewnego po grillowaniu- niby fajne, ale wydaje się oderwane od całości i dodane jakby na siłę. Raczej półwytrawne, ciało lekkie jak balon z helem. Tanina niewielka, lekko surowa, ale nie przeszkadza. Kwasowość udana, nienachalna. Finisz może nie ekspresowy, ale nie trwa za długo, porzeczkowy i lekko podwędzany.

Polka w czerwieni jest w porządku, sporo dojrzałych owoców dobrze współgra z jej lekkością bytu. Choć możemy sobie wyobrazić osoby dla których będzie to jakaś ciekawostka i zaleta, naszym zdaniem grillowo-wędzone nuty pasują jak świni chomąto. Niemniej dobrze się to pije i środkowa gwiazdka powinna być uczciwą oceną.

3/5