Porta do Castelo

Nazwa wina: Porta do Castelo
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben, Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 17,99 PLN

 

Portugalskie wina kojarzą się nam z dobrą relacją ceny do jakości, a Alentejo wręcz wiedzie prym w wyścigu o lidera tej dziedziny. Wina z tego regionu są często tanie, miękkie, owocowe i przyzwoitej jakości. Brzmi jak dobry początek na fajne, niedrogie półwytrawne, co nie? Sprawdźmy to!

Porta do Castelo
17,99zł
Faktoria Win, Duży Ben
Portugalia, Alentejo

W nosie spory ładunek wiśniowo-jagodowej nuty, nieco kompotowej, rozgotowanej, ale w granicach przyzwoitości. Da się też wyodrębnić nieśmiały akcent korzenny, a także odrobinkę słodkiego Danio waniliowego w tle. Intensywność ani głębia nie powalają, mamy do czynienia raczej z klasycznym, oklepanym bukietem półwytrawnego tinto. Jest ok, tylko tyle i aż tyle.

W ustach nudne i do bólu bezpieczne, co w pewnych ekstremalnych sytuacjach może okazać się całkiem użyteczne, konsumując je na co dzień popadlibyśmy chyba w jesienną deprechę niezależnie od pory roku. Kwasowości mało, ciała mało, tanina gładziutka, smak co prawda nie jest zły, pojawia się wiśnia, czereśnia, nieco pestki, ale szybko wyparowuje w zapomnienie.

Takie wino, żeby od biedy wypili ci, co wina nie lubią. Nie jest paskudne, ale totalnie nie chce nam się do niego wracać.

2/5