Portada Winemaker's Selection 2018

Nazwa wina: Portada Winemaker's Selection 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan, Carrefour
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Magda Gessler poleca?
W „Kuchennych Rewolucjach” bardzo poważnie podchodzą do tematu jedzenia, naturalnie. Temat wina w restauracjach jest na ogół pomijany, od czasu do czasu można tylko zobaczyć musztrowanych przez Panią Gessler kelnerów, co nie umieją serwować, podśmiewanie się z elektrycznych otwieraczy czy krótkie, aczkolwiek dosadne recenzje restauracyjnych butelek z serii „to wino jest paskudne”. Ciekawość więc nasza wielka, jakie to wino, i czy w ogóle, do pokazywanych w tv kolacji rekomenduje prowadząca rewolucję. W jednym z ostatnich odcinków mieliśmy w końcu okazję zobaczyć etykietę butelki na stołach. Szybki stop, zoom i… Portada. Seriooo? Wino z marketowej póły?

Czyżby potraktowano temat po macoszemu i wybrano pierwsze lepsze z ładną etykietą z sąsiedniego spożywczaka? A może to jednak super propozycja w tej cenie i Magda Gessler wie, co robi? W końcu to nie „zwykła” Portada, a „Winemaker Selection”.

Poczujmy się jak VIPy zaproszone przez TVN i skosztujmy.

Portada Winemaker’s Selection 2018
24,99zł
Carrefour
Chile

Nos jak najbardziej w porządku, czysto-soczysto owocowy, z nutą wiśni, dojrzałych malin, leciutkiej gumy balonowej w absolutnym tle. Jest też szczypta suszonej śliwki i czarnego pieprzu, ale są to zdecydowanie drugorzędne komunikaty. Generalnie bukiet w porządku, ale brakuje mu głębi. Młody, owocowy prościak – takie też dają się lubić (głównie, jeśli kosztują przy tym mniej niż jednego Chrobrego ;) )

W ustach ma nieco zbyt cierpką kwasowość, która w połączeniu z miękkim, czereśniowo-jagodowym smakiem daje wrażenie picia dziwnej oranżady o smaku „owoce leśne”. Lekkie ciało i krótki finisz również wpasowują się w tą charakterystykę. Taniny są młode i wojownicze, ale podane w ilości mini.

Nieciekawe to wino. Oranżadka do bezrefleksyjnego popijania. Nie jest paskudne, ale ciężko znaleźć w nim coś, co by sprawiło, że będziemy chcieli wrócić. Może Pani Gessler podała inny rocznik? Trzeba będzie sprawdzić, w końcu nie chce się wierzyć, żeby zaakceptowała taką bylejakość.

2/5