Purple Heron Soft Smooth White 2019

Nazwa wina: Purple Heron Soft Smooth White 2019
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 17,99 PLN

 

Jakoś nie przepadamy za komunikatami w stylu "soft smooth" na etykiecie - od tego jest kontretykieta. Jednak kraj pochodzenia i przyzwoita cena skierowały tę butelkę do naszego koszyka. Było warto?

Purple Heron Soft Smooth White 2019
17,99zł
Białe, półwytrawne

Aromat z pewnością znajdzie wielu amatorów – jest całkiem intensywny, ze słodkimi nutami dojrzałych cytrusów, owoców tropikalnych jak mango czy melon, oraz tłem w postaci akcentów kwiatów róży i herbaty earl grey. Wszystko w odpowiedniej dawce, bez ocierania się o przesadzoną perfumerię.

W ustach delikatne, z rozsądnie dawkowanym cukrem, co prawda słodycz mogłaby być lepiej skontrowana kwasowością, która ożywiłaby cały bukiet, ale zapewne taki był zamysł twórcy – faktycznie jest „soft i smooth”, jak głosi etykieta, co spodoba się wielu jego nabywcom. Co nas cieszy, to to, że delikatne w tym przypadku nie znaczy nijakie – ciała ma niemało, smakuje dojrzałą brzoskwinią i tropikalnymi owocami, finiszuje przyzwoicie długo i zostawia dosłownie muśnięcie goryczki, dodające charakteru całości.

Udane wino, delikatne, a przy tym aromatyczne i smaczne. Skrojone pod szerokie gusta, ale nie jest banalne i nijakie, jakie lubią być wina „dla mas”. Butelka do zapamiętania!.

3,75/5