Roche Mazet Pinot Noir 2018

Nazwa wina: Roche Mazet Pinot Noir 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Francuski pinot noir to nazwa elektryzująca fanów wina na całym świecie… No dobra, może nie, jeśli jest z Langwedocji i od dużego producenta. Być może natomiast te dwie przypadłości objawią się w butelce dobrą jakością w odniesieniu do ceny. W końcu czymś musiało sobie zasłużyć na te wszystkie ordery wydrukowane na butelce. Sprawdźmy.

Roche Mazet Pinot Noir 2018
19,99zł
Biedronka
Francja, Langwedocja

Nos całkiem lotny, świeży i jasny. Mamy wyraźną truskawkę, czereśnię, malinę, owoce są młode, jakby niedojrzałe, momentami mamy nawet wrażenie wąchania lepiej zbudowanego rose. W absolutnym tle wytrwali dojrzą jeszcze nuty ziołowe. Prosty bukiet, nieco banalny ale do zaakceptowania.

W ustach jest z jednej strony leciutkie i nieco wodniste, z drugiej ma dość wysoką kwasowość, chropowatą, wyraźnie zarysowaną taninę i zbyt pieprzny finisz. Wszystko to w połączeniu z lichym ciałem daje nieco pokraczne wrażenie.

Mogło być lekkim, zwiewnym pinotem na ostatnie ciepłe dni, ale w ostatniej chwili zmieniło zdanie i przegięło z częścią parametrów. Szkoda, bo koniec końców nie jest złe, ale na tyle niespójne, że nie możemy się przy nim skupić na normalnej konsumpcji.

2/5