Royal Riesling

Nazwa wina: Royal Riesling
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben, Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 16,99 PLN

 

Royal Riesling – nieźle brzmi, co? Na dodatek na kontretykiecie mamy historię o jego roli w „diecie cesarzy i monarchów całej Europy”. Wow, to jakaś ultra-wersja tego szczepu? Nope. To nawet nie jest riesling. Olaszriesling, szczep tego wina, z rieslingiem łączy tylko nazwa. Bajera więc nieco myląca. Spuśćmy więc na nią kurtynę milczenia i sprawdźmy samo wino.

Royal Riesling
16,99zł
Duży Ben, Faktoria Win
Węgry

Nos zdecydowanie mocny, ale moc to taka fabryczno-landrynkowo-cukierkowa, że w sumie wolelibyśmy, żeby ktoś założył mu jakiś ogranicznik. Świeżego owocu ciężko się doszukać, są rozgotowane brzoskwinie, słodkie dropsy i perfumeria. Trzeba by być naprawdę podatnym na ściemę, żeby kupić ten aromat.

W ustach dość proste, lekko wodniste, ale jednocześnie dość dziwne, ze średnią kwasowością i dozą cukru resztkowego, smakiem przejrzałej cytryny i ziołowego pieprzu. Poza tym krótkie i puste.

Nie wiem, może po prostu jesteśmy za plebejscy, żeby docenić kunszt „Royal Rieslinga” dla monarchów. Shame on us. Usta akceptowalne, nos przekombinowany. To zdecydowanie za mało, po niego wrócić.

1,75/5