Sauvignon Blanc Awatere Valley 2018

Nazwa wina: Sauvignon Blanc Awatere Valley 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Wina z Marlborough są poszukiwane na sklepowych półkach, a nazwa regionu na etykiecie to najlepszy marketing dla producenta sauvignon blanc z Nowej Zelandii. Dlatego poszukiwaczom gatunku przypominamy: Dolina Awatere to podregion “Malboro”, nie dajcie się niechcący zwieść, bo możecie przegapić fajną flaszkę w waszym ulubionym stylu.

Sauvignon Blanc Awatere Valley 2018
24,99zł
Lidl

Białe, wytrawne
Nowa Zelandia, Marlborough

Zapach bardzo intensywny, słodki, ale świeży, egzotyczny. Marakuja i ananas wywalają nas z kapci, dojrzała, soczysta brzoskwinia dokłada swoje trzy grosze. Wyraźnie przebija się czarny bez. Nabrzmiałe aromaty owoców nie dopuszczają do głosu bardziej subtelnych zapachów, ale nie szkodzi. Można niuchać w nieskończoność.

Słodki zapach to podpucha. W ustach jest rześkie jak wiosenny poranek. Świeżość to jego wizytówka. Agrest walczy o palmę pierwszeństwa z limonką, subtelne nuty trawy po koszeniu, liści pomidora, kiwi i grejpfruta uzupełniają apetyczną mieszankę. W głębi tli się obiecująca mineralność. Ciało ma szczupłe jak modelka i eleganckie jak Oliwier Janiak. Finisz jest wibrujący i żywotny, teleportuje nas w tropiki posmakiem papai z marakują.

Śpieszcie się kupować, bo wam inni wykupią. Niecałe 25 zeta to świetna cena za ten nektar, bez problemu dałoby się to sprzedać w niezłej knajpie za stówę. Sauvignon blanc z Lidla powinien służyć za matrycę, jak robić marketowe sztosy do trzech dych. Wprowadził nas w tak dobry humor, że z uśmiechem dajemy maksymalną notę.

5/5