Scheurebe Halbtrocken 2018

Nazwa wina: Scheurebe Halbtrocken 2018
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 PLN

 

A tu to już w ogóle ciekawostka – przyznajemy, musieliśmy posiłkować się wujkiem Google przy pisaniu tego wstępu. A więc, scheurebe to powstała w 1916r krzyżówka rieslinga i sylvanera. Wino powinno być aromatyczne i słodkawe. Opis nam się podoba, flaszka też – jest nowoczesna i elegancka. Cena porównywalna z paczką fajek zachęca jak najbardziej – bierzemy!

Scheurebe Halbtrocken 2018
14,99zł
Nahe
Białe półwytrawne

Aromat jest naprawdę spoko, trochę leci w klimaty muskatowe, mamy tu słodkie jabłko, brzoskwinkę, garść płatków róży i syropu od ananasa w puszce. Zachowuje przy tym też swoistą świeżość. Od konkretnych przedstawicieli gatunku odróżnia go jedynie przeciętna intensywność, ale z drugiej strony chroni nas ona przed efektem zmęczenia bukietem. Plusik.

W ustach jest nieskomplikowane, nie dzieje się tu wiele, ale tym, co oferuje, spełnia wzorowo standardy dobrego, taniego słodziaczka – jest naprawdę smaczne, łatwo je się pije, rozsądna ilość cukru przykryta jest lekko tylko zaznaczoną kwasowością, miękkie smaki słodkiej gruszki i brzoskwini. Nie zmusza do refleksji, ale cieszy podniebienie i szumi w głowie. Potrzeba czegoś więcej za cenę średniego kebaba?

4/5