Selone Rosso Apassimento

Nazwa wina: Selone Rosso Apassimento
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 PLN

 

Selone Rosso Apassimento
Lidl
14,99
Czerwone, półwytrawne

/wino testowane podczas rozmowy z Maciejem w naszym podcaście "Winne pogaduchy" - sprawdźcie nagranie! https://www.dotrzechdych.pl/winne-pogaduchy/
Jean Cornelius Pinot Gris Do Trzech Dych Pl 1

/apassimento – technika suszenia winogron przed winifikacją/

Oko: wino pięknie, leniwie spływa po ściankach kieliszka, natomiast, jeśli chodzi o jego kolor – nic wielkiego, wpada nawet w lekki mat.

Nos: ser! W pierwszym wdechu – aromat serwatki, krowiego twarogu. Dalej syrop wiśniowy, akcent kwasu pruskiego, pestki wiśni. Po chwili kontaktu z tlenem pojawia się nuta drewna. Jakby na świeżo wyciosane meble spadł deszcz. Po zamieszaniu niewiele się zmienia, aromat nabrał co prawda intensywności, ale pojawiła się też drażniąca nuta alkoholu.

Usta: Taniny obecne, ale wycofane. Stoją w drzwiach, machają do nas, a my, zajęci rozmową, jakbyśmy nie chcieli ich zauważyć. Słodycz jest wysoka – określenie „półwytrawne” jak najbardziej trafione. W smaku intensywne nuty ciemnych owoców. Jedno zastanawia – po jaką cholerę robili to apassimento, skoro tak niewiele z tego wynika?!

Dużo ciała, dużo cukru, wycofana kwasowość, rzesza nut owocowych. Wino skrojone pod masowe gusta, co nie jest naturalnie dla niego obelgą. Poniżej 20zł – zdecydowanie warte zakupu. Za niewielkie pieniądze możemy zaskoczyć rodzinę – wino udaje drożdze niż jest. Barokowa butelka, intensywność smaku i aromatu. Dla laika – może być wręcz zachwycające. Jeśli ktoś jednak co nie co w życiu wypił – wyczuje pic. Nie mniej jednak ze względu na rewelacyjny stosunek jakości do ceny wino jest godne polecenia. Jednak jakim cudem zrobili oni apassimento za 15zł – tego wolimy nie wiedzieć

Porada kulinarna: Selone Rosso + camembert z żurawiną – mały orgazm za 20zł.

3,5/5