Sentier de Garrigue Mediterranee 2017

Nazwa wina: Sentier de Garrigue Mediterranee 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Mediterranee to oznaczenie win regionalnych z Prowansji, części Langwedocji, Doliny Rodanu i Korsyki. Tak zwane wino śródziemnomorskie, daje winiarzom możliwość mniej sztywnego trzymania się reguł bardziej prestiżowych apelacji i popuścić wodze wyobraźni. Jednak jak to bywa z winami “regionalnymi”, często można się przejechać i znaleźć w środku byle co. Liczymy że nie znajdziemy w środku zlewek.

Sentier de Garrigue Mediterranee 2017
19,99zł
Lidl
Czerwone, wytrawne
Francja

Ciepły, intensywny zapach. Wiśnie w likierze i suszone śliwki meldują się na pierwszym planie.
Nuty ziaren kawy i skórzanego portfela mieszają się z mielonym pieprzem i suszonymi ziołami z zielnika babci. Ogólne wrażenie w kategorii “takie sobie”. Nie wyróżnia się szczególnie, nie powala, ale fałszywych nut nie stwierdzamy.

W ustach dzieli i rządzi chamska, grubaśna i surowa tanina. Jest tego naprawdę sporo, więc raczej dla miłośników takich wrażeń. Dojrzałe wiśnie, czereśnie i konfitura śliwkowa budują owocowy profil. Trochę skórzano-tytoniowych wstawek. Kwasowość jest mocno zarysowana, być może trochę za mocno. Średnia budowa i krótki, rozgrzewający, słodkawy finisz.

Rozumiemy, czemu to wino może się spodobać, ale brakuje mu jeszcze troszkę balansu. Choć pomyślano o kwasowości, która ma przykryć słodycz, to każde podąża w swoją stronę, garbniki momentami zbyt agresywne. Gdyby te elementy chętniej współpracowały, wyszłoby świetne wino za dwie dychy. Ale i tak jest niezłe, z charakterem i kilkoma ciekawymi niuansami. No i uprawa biologiczna;)

3/5