Shiraz na raz

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Tesco
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Shiraz Riverland / importer: Bartex Rodzaj: czerwone, wytrawne Cena: 13,99 Miejsce zakupu: Tesco Ocena: *, akceptowalne

riverlandTym winem rozpoczęliśmy kolejny wieczór przy świątecznym stole. T. wiedziała, że Shiraz jest jednym z moich ulubionych szczepów, stąd też na stole pojawił się tescowy Shiraz.

Niestety, tym razem nie był to strzał w dziesiątkę i bardzo się z tego powodu ucieszyłem. Dawno już nie trafiło mi się w przedziale do trzech dych wino słabe. Zacząłem się nawet zastanawiać, czy nie opuszcza mnie rewolucyjna czujność. Ostrzeżenia powinna dostarczać już butelka. Brak informacji o roku zbioru oznacza, że to najgorszy rodzaj zlewki, którego producent nawet nie udaje, że ma jakiekolwiek ambicje. To w sumie dość dziwne, bo przy tej cenie można już o jakość chociaż spróbować powalczyć.

Wino w smaku mocno rozwodnione, teoretycznie wytrawne, ale podchodzące już pod półwytrawność. Najbardziej przypominało słodkawy porzeczkowy sok. W zapachu podobnie - lekko słodkawe, mdlące. Co ciekawe to jedno z nielicznych win, których jakość pogarszała się w czasie. Po odetchnięciu i napowietrzeniu do zapachu doszły niego nuty chemiczne - politury, bejcy. Smak wzbogacił się z kolei o kwaśne nieprzyjemne nuty. Nie polecam.