Spatburgunder Pfalz Halbtrocken 2017

Nazwa wina: Spatburgunder Pfalz Halbtrocken 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 13,99 PLN

 

Spatburgunder to nic innego, jak niemiecka nazwa dla pinot noir. Niemcy nie cackają się z nim jednak tak jak Francuzi i tłuką z niego również tanią masówę, którą możemy nabyć np. w Lidlu za 13,99zł. Czy z tego kapryśnego, finezyjnego szczepu, za który wielu dałoby się pokroić da się też zrobić pijalną tanioszkę?

Spatburgunder Pfalz Halbtrocken 2017
13,99zł
Palatynat
Czerwone, półwytrawne

Co by nie owijać w bawełnę, aromat nam się nie podoba. Owoce są w nim skapciałe, zwiędnięte, zapomnijmy o jakiejś soczystości czy świeżości. Jest w nim za to dziwna nuta lakieru do paznokci i nalewki „Leśny Dzban” z Ostrowa Wielkopolskiego. Sytuację ratuje nieco chwila napowietrzenia, obce aromaty umykają w czasie, ale i tak nie zostaje wiele, czym można by się zadowolić.

Ok, ma jakiś smak wiśniowo-truskawkowo-ziołowy, ale niestety płaski tafla lodowiska, krótki i nieskomplikowany. Na plus zachowany rozsądny balans kwasowości i cukru i to, że nie jest jakieś paskudne. No i kosztuje śrubki. Sam Lidl jednak rozpieszcza nas w tej półce cenowej tak bardzo, że już nam nie wystarcza, że wino poniżej 15zł da się wypić. Szukamy dalej.

1,75/5