Spinelli Pinot Grigio Terre di Chieti 2018

Nazwa wina: Spinelli Pinot Grigio Terre di Chieti 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Rossmann
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 27,99 PLN

 

Pinot Grigio nader często tworzy wina proste, banalne, bezpieczne. Ale w swoim najlepszym wydaniu do trzech dych potrafi być przepysznym orzeźwiaczem. Którą wersję znajdziemy w Rossmannie?

Spinelli Pinot Grigio Terre di Chieti 2018
27,99zł
Rossmann

Białe, wytrawne
Włochy, Abruzja

Zapach raczej ulotny. Opiera się na nektarynce, zielonym jabłku, delikatnych nutach gruszki i miodu, są działkowe kwiaty. Nos może i ma potencjał, ale kompozycja chociaż przyjemna, to na tyle skryta, że nie da się jej w pełni docenić.

Smak odpowiednio dojrzałych cytryn i zbyt dojrzałych jabłek z wyraźnymi elementem gruszek,   brzoskwini i solanki. Brakuje mu trochę kwasowości, która nadałaby charakteru, za to mocno idzie w owoce. Nie wodniste, raczej średnio zbudowane. Finisz zaskakująco długi, brzoskwiniowo-migdałowy.

Trochę problematyczna dla nas pozycja. Z jednej strony, to nie jest nijaki szary pinot, mocno owocowy, ale jak na orzeźwiające młode wino brakuje mu parametrów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że osobom które lubią wytrawne wina, przy tym lekkie ale niekoniecznie kwaśne, z pewnością przypasuje. Łatwo wchodzi, ma smakowy kręgosłup i nie idzie na łatwiznę. Za to plusiki.

3/5