Stara Kadarka - dalszy ciąg grupy Belvedere

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Old Menada Kadarka / Merlot i Kadarka Rodzaj: czerwone, półwytrawne Cena: 9,50 Miejsce zakupu: Wino ogólnodostępne Ocena: *, akceptowalne

O winach dystrybuowanych przez grupę Belvedere pisaliśmy już tu i tu. Za każdym razem mieliśmy do czynienia z winami, które wypadały naprawdę przyzwoicie  w relacji jakość/cena.

Wiem, że snobistyczni miłośnicy wina krzywią się w tym momencie. Pisać o winach, które mają markę, które są produkowane masowo, i których producent nie wspomina o misji, tradycji, mineralności i terroir? A jednak - wina grupy Belvedere mają wielką zaletę, są dostępne prawie wszędzie. Warto więc chociaż o nich napomknąć.

Stara Kadarka to niestety typowy przedstawiciel zlewkowego wina bułgarskiego, bardzo podobny do opisywanej Niedźwiedziej Krwi. W zasadzie, gdyby ktoś podmienił mi butelki, nie wiem, czy poczułbym różnicę. Zapach o średnim natężeniu, lekka porzeczka i mocny alkohol. Smaku brak - tzn. jest jakiś cukier, jakiś alkohol, ale poza tym nic. Znowu, wino idealne dla wszystkich, którzy smaku wina nie lubią, tu nie znajdą go wcale. Napomknięte, zaliczone, powtórki nie będzie.