Sumerton Sauvignon Blanc 2018

Nazwa wina: Sumerton Sauvignon Blanc 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Aldi
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 12,99 PLN

 

Morze sauvignon blanc płynie ostatnio przez polskie markety, nie dziwne więc, że również w Aldi znaleźliśmy paru przedstawicieli stylu. W tym nawet jednego zawodnika poniżej 15zł. Sprawdźmy, czy da się go wypić bez krzywienia (a może nawet ze smakiem?)

Sumerton Sauvignon Blanc 2018
12,99zł
Aldi
RPA

Nos o średniej z plusikiem intensywności, klasyczny dla szczepu, a dla tej półki cenowej nawet więcej niż zadowalający. Mamy wyraźne nuty cytrusowe, białą brzoskwinię, w tle czai się odrobina mango i melona. Po napowietrzeniu niewiele się dzieje, aromat jest dosyć płaski ale hej, jesteśmy w półce cenowej niewiele ponad jabola. Jest ok!

W ustach kwasowość jest jakby rozlazła, nie ma tego strzału, który lubimy w sauvignon blanc, smak objawia się w sumie skórką z cytryny i wspomnieniem egzotycznych owoców. Jest całkiem krągłe w ustach, ale kończy się nieco zbyt zalegającą goryczką.

To nie jest złe wino. Czepiamy się z redaktorskiego obowiązku, ale przypomnijmy sobie, ile kosztuje. W tej cenie nie ma co marudzić – jest pijalne, ładnie pachnie, może nie smakuje jak dobre Marlborough, ale w cenie jednego mamy trzy. Dobry deal?

3/5