RPA na budżetowo

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Cabernet Sauvignon & Pinotage 2010 / Tall Trees / Peter Mertes KG Rodzaj: czerwone, wytrawne Cena: 9,90 Miejsce zakupu: Biedronka Ocena: *, akceptowalne

Jednym z marzeń, które ciągle na nowo skłaniają mnie do testowania win do trzech dych, jest znalezienie porządnego wina o cenie poniżej 10 PLN. Zwykle poszukiwania te kończą się rozczarowaniem, ale marzenie zostaje. To właśnie skłoniło mnie do spróbowania mieszanki Cabernet Sauvignionn & Pinotage z Biedronki. 9,90 - czy da radę?!

Nie dała. Zaraz po otwarciu wino pachniało charakterystyczną chemią, te zapachy znamy już np. stąd i stąd, trampki, fenol, owocowa mamba. W smaku również podobne do BN, czy innych tanich "młodziaków". Chemiczny, nieprzyjemny, ściągający. Niestety, byłem na nie. Jeżeli już muszę pić takie wino, to wystarczy mi raz do roku przy okazji święta Beaujolais, a i to z niechęcią. Butelka Tall Trees stała u mnie w lodówce przez 3 dni, każdego próbowałem, czy coś się może nie zmieniło. A nuż wino nabrało smaku po napowietrzeniu? 4 dnia porzuciłem nadzieję. Podsumowując: lepiej dozbierać 2-3 złote i kupić butelkę, której zawartości chociaż nie wylejemy.