Tanadi Gemieri 2020

Nazwa wina: Tanadi Gemieri 2020
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: winnicalidla.pl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 39,99 PLN

 

Tanadi Gemieri 2020
39,99zł
Winnica Lidla
Czerwone, półwytrawne

Wino pachnie raczej niezbyt silnie, aczkolwiek nie ma problemów z odnalezieniem składowych aromatu - mamy tu głównie ciemne owoce - śliwkę, porzeczkę, w tle odrobina suszonych owoców i słodka, karmelowa nuta. Przyjemny, nieprzesłodzony, szkoda tylko trochę tej intensywności.

Zdecydowanie mocniejszym punktem tego wina są odczucia w ustach - jest ono oznaczone jako półwytrawne, i faktycznie, cukru resztkowego trochę jest, ale oprócz niego dostajemy słuszną szczyptę kwasowości, sporo tanin i dawkę goryczki na finiszu, także równowaga jest zdecydowanie zachowana, wrażenia wręcz uciekają w kierunku wina wytrawnego. W smaku królują ciemne owoce z nutką czekolady.

Bardzo, ale to bardzo fajne wino, wypite z przyjemnością. Jedyne przed czym musimy ostrzec, to fakt, że smakosze typowych win półwytrawnych mogą uznać je za zbyt szorstkie, intensywne. Z drugiej strony może być świetnym kompromisem, gdy spotykają się fani półwytrawnych i wytrawnych przy jednej butelce. Byłaby piąteczka, gdyby nie ciut wysoka cena i nos delikatnie odstający od ust.

4,25/5