Tarapaca Carmenere 2017

Nazwa wina: Tarapaca Carmenere 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Stacja paliw BP
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,50 PLN

 

Tarapaca Carmenere 2017
29,50 zł
Czerwone, półwytrawne
Chile, D.O. Valle Central

Chilijskie carmenere to zwykle bardzo dobry wybór, kiedy potrzeba bezpiecznej flaszki o dobrej relacji ceny do jakości. Czy uda się zachować ten parametr na przyzwoitym poziomie, nawet kupując je na stacji benzynowej?

Z intensywnością aromatu problemu nie ma - śmiało atakują nas nuty czerwonych owoców, porzeczek, szczypta ciemnych wiśni, w tle mamy również akcenty rustykalne - wino daje nieco wsią i końską derką. Aromaty wydają się soczyste i ciepłe. Składa się to wszystko w elegancką, harmonijną całość. Dajemy plusika na start!

Kwasowość wycofana, szczypta cukru resztkowego - ojj idziemy w okolice półwytrawności. Ciało średnie, wystarczające, by uniknąć wrażenia wodnistości. Smaku jest całkiem sporo, najpierw pojawia się dojrzała wiśnia, potem śliwka z kroplą gorzkiej czekolady, by w końcu przejść w całkiem długi, lekko powidłowy finisz podbity dodatkowo delikatnym rozgrzewaniem przełyku przez alkohol. Taniny obecne, ale słodkie i delikatne.

To jest naprawdę niezłe wino - harmonijne, eleganckie, smaczne. Jeśli akceptujecie jego charakter "półwytrawne wannabe" to macie winną deskę ratunku dostępną 24/7 nawet na pustyni. I wiecie co? Nawet te trzy dychy tak nie bolą.

4/5