Tierra Aufera Medium Dry White Wine

Nazwa wina: Tierra Aufera Medium Dry White Wine
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Auchan, Carrefour, Intermarche, Stacja paliw Lotos, Stokrotka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 15,49 PLN

 

Gdzie szukać niedrogiego wina o dobrym stosunku ceny do jakości jak nie w Chile? Sprawdźmy dziś szeroko dostępną flaszkę półwytrawnego sauvignon blanc. Może odnajdziemy pijalnego pewniaka na ciężkie czasy?

Tierra Aufera Medium Dry White Wine
15,39zł
wino szeroko dostępne
Chile

Słodziutki, mocno dojrzały, prawie, że kompotowy owoc to znak rozpoznawczy bukietu tego wina. Jest nieco agrestu, tona brzoskwini konserwowej, przejrzałe mango, landrynki i symboliczna szczypta limonki. Nieco za dużo tego słodkiego szaleństwa dla naszych nosów, ale wierzymy, że znajdą się amatorzy takiego aromatu.

W ustach już bardziej klasyczne, z wypraną nieco kwasowością i zbyt szczodrze rzuconą dawką cukru, ale i tak z balansem zachowanym w granicach półwytrawnego rozsądku, z niezłym smakiem cytrusów i zielonego jabłka, z akcentami słodkich owoców tropikalnych na finiszu.

Nieskomplikowane, komercyjne do bólu, ale dające się lubić wino dla wielbicieli łatwo „wchodzących” trunków piknikowych. Sami widzimy dla niego kilka zastosowań w naszym winnym arsenale. Hej, a wspomnieliśmy już, że kosztuje 15zł? Na pikniku do sałatki owocowej wjedzie jak złoto. Za cenę paczki fajek.

4/5