Torre Oria Vinedo Antiguo Bobal 2016

Nazwa wina: Torre Oria Vinedo Antiguo Bobal 2016
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Utiel Requena oraz bobal to nazwy znane pewnie garstce zaawansowanych w temacie winoświrów – bardzo rzadko widujemy je na marketowych półkach, gdzie rządzi głównie Rioja i Navarra. Tym bardziej jesteśmy podekscytowani flaszką od Faktorii Win.

Torre Oria Vinedo Antiguo Bobal 2016
29,99zł
Hiszpania, D.O. Utiel Requena


Wino poleżało pół roku we francuskim dębie, czego nie da się ukryć w jego aromacie – pod osłoną pierwszych dojrzałych wiśni i czarnych jagód kryje się dawka wanilii, skóry i czarnego pieprzu. Zapach nie powala intensywnością ani głębią ale jest solidny i może się podobać – balans owocu i beczki zachowany w rozsądnej proporcji.

W ustach na szczęście jesteśmy daleko od przebeczkowanej dżemolady znanej z tanich win z kontynentalnej Hiszpanii, co udają lepsze niż są – kwasowość jest ciągle uszczypliwa, wytrawne, przyjemny smak śliwki, wanilii i pikantnych przypraw, a finisz przynosi gładkie taniny i posmak czekolady.

Wino jest naprawdę niezłe. Nie jest to może Rioja Reserva z górnej póły, brakuje mu głębi i nieco ciała, ale to całkiem elegancko skrojone wino z ciekawego regionu w przyzwoitej cenie. Możecie zaryzykować.

4/5