Trigaio Feudi di San Gregorio

Nazwa wina: Trigaio Feudi di San Gregorio
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Feudi di San Gregorio to jeden z bardziej znanych producentów z Kampanii, robiący wina o międzynarodowej rozpoznawalności, doceniany i nagradzany. Na terenie winnicy mają nawet restaurację wyróżnioną gwiazdką Michelin. Kiedy na półce dyskontu znajdzie się flaszkę od takich gości, nie wypada nie spróbować choć raz. Oceniamy kampanijskie aglianico z Lidla.

Trigaio Feudi di San Gregorio
29,99zł
Lidl
Czerwone, wytrawne
Włochy, Kampania

Intensywny i skoncentrowany, bardzo przyjemny zapach złożony z wiśni i soczystych malin, przyprawianych lukrecją i płatkami fiołka. Choć mocno owocowe, to wyraźnie czuć skórzany pas, aromaty ziemi, suszonych grzybów. Trzy razy tak.

Nie jest tak zwaliste, jak aglianico być potrafi, raczej średnie ciało ze sporym plusem. Czuć w nim młodość za sprawą miksu owoców jak malina, truskawka, czereśnia z dodatkiem jeżyn i śliwkowej nuty oraz niezłej, choć nie przegiętej kwasowości. Mamy tu kawę, suszone kwiaty, trochę leśnych grzybów, mokrej ziemi i skóry. Przygotujcie się na sporo tanin; nie ma mowy żeby były wypolerowane i gładkie, ale nie są na szczęście suche czy kanciaste, udało się na nie założyć odpowiednią smycz. Posmak nie zostaje w ustach szczególnie długo, ale nie ma tragedii.

Świeże, ale odważne wino z charakterem, doznania w wysokich rejestrach z jednoczesnym zachowaniem balansu należy docenić. Jeśli macie już dość oczywistych wyborów, od młodych win oczekujecie więcej niż banalnej owocowości, ale beczka was szczególnie nie jara, to będzie bull’s eye. Dla reszty, która nie ma tak partykularnych wymagań, też będzie ciekawym wyborem- raczej do kawałka czerwonego mięsą, niż do wypicia przed telewizorem dla chillu. Dla nas petarda do trzech dych.

4,5/5