Tussock Jumper Chenin Blanc 2019

Nazwa wina: Tussock Jumper Chenin Blanc 2019
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Biała perła Południowej Afryki, choć pochodząca oczywiście z Francji (jak wszystko w winnym świecie) – chenin blanc. Wybraliśmy to wino z trzech powodów:
1. Mamy słabość do Francuzów na obczyźnie.
2. Chardonnay z tej winnicy było spoko.
3. To nasze pierwsze wino z rocznika 2019 w tym roku.
To co, spróbujmy.


Tussock Jumper Chenin Blanc 2019
19,99zł
Biedronka
RPA

W aromacie królują raczej egzotyczne owoce, nie jakoś wyjątkowo dojrzałe, ale charakterystyczna, słodka, melonowo-ananasowa nuta jest zdecydowanie wyczuwalna, na dalszym planie biała brzoskwinia, skórka cytryny, a nawet pałęta się gdzieś akcencik trawiasty i prażonych migdałów. Fajny, dojrzały i świeży jednocześnie nos, czuć zarówno młodość jak i egzotyczne pochodzenie.

W ustach wyważone, zbalansowane, o zaznaczonej, świeżej kwasowości, smaku cytrusów, owoców egzotycznych, krągłym ciałem z niemałą zawartością alkoholu, zostaje w ustach dłuższą chwilę kończąc się odrobiną goryczki, z jednej strony nadającej winu powagi, z drugiej z pewnością zmęczy ona fanów młodych winnych przyjemniaczków.

Niezłe. Podobne w sumie do tamtego chardo, które nam tak smakowało – przyjemne, zbalansowane, „w stylu środka”. Chyba zapamiętamy tę winnicę jako dobry, bezpieczny wybór w ciemno.

3,5/5.