Undurraga Terroir Hunter Syrah 2016

Nazwa wina: Undurraga Terroir Hunter Syrah 2016
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Fine Wine
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 89 PLN

 

James Suckling to jeden z najważniejszych krytyków winiarskich świata, który co jakiś czas publikuje różne rankingi. W Top 100 najlepszych win poniżej 35$ znalazło się wino z oferty Fine Wine - co prawda nie mieli tego rocznika (na liście 2017, kupiliśmy 2016), ale i tak pokusa by spróbować była zbyt wielka. Fajnie będzie za jakiś czas porównać je oba, jak już Fine Wine sprowadzi 2017 ;)

No to jak wrażenia z degustacji wina za prawie stówkę? Bardzo pozytywne. Trochę kosztuję, ale jest radocha z picia. Niedługo święta, może się skusicie na poluzowanie portfeli :)

Undurraga Terroir Hunter Syrah 2016
89zł
Fine Wine
Czerwone, wytrawne

Aromat wyraźny, z nutami dojrzałych, ciemnych owoców, wpadających nieco w klimaty likieru i dżemu. Do tego delikatne nuty wanilii, gorzkiej czekolady. Bukiet jest świetnie zbalansowany, mocne nuty owocowe dominują, a akcenty dojrzewania je uzupełniają. Jakość aromatu naprawdę dobra.

W ustach też dobrze się dzieje. Mamy intensywny smak porzeczki i śliwki, wyraźne akcenty kawy z mlekiem, korzennych przypraw, wanilii. Wyraźnie zaznaczona kwasowość dobrze współgra z krągłym ciałem, intensywnością smaków i sporą ilością gładkich tanin. Finisz więcej niż przyzwoicie długi, lekko pikantny.

Czuć, że to wino niezłej klasy, trzeba to przyznać. Jakość i intensywność smaków jest bardzo dobra, przy swojej sile zachowuje też elegancję. Trochę kosztuje, ale jeśli chcecie mieć pewność kupienia czegoś porządnego, to warto wyłożyć te parę dych.

4,5/5