Vecchie Vigne Passo Antico

Nazwa wina: Vecchie Vigne Passo Antico
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben, Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Wina z podsuszanych winogron rosną na sklepowych półkach jak grzyby po deszczu - nic dziwnego, często gęsto wpisują się w gusta szerokiego grona odbiorców fanów "wina prezesa" - gęsto, bogato, niezbyt kwaśno, niezbyt cierpko. Szkoda, że często bywają, zwłaszcza w tańszych wersjach, mdłe i przerysowane. Jak będzie z tą flaszką?

Vecchie Vigne Passo Antico

29,99zł
Włochy, Sardynia

W aromacie typowo dla apassimento - konfitura jagodowa, słodka wiśnia, w tle kawa, skóra, wanilia. Wiadomo od razu, z czym mamy do czynienia. Aromat nie jest na szczęście mocno duszący, jest w nim zachowany balans owocu i nut "przetworzonych". Zapach na plus - bogaty, wielowątkowy, nieprzerysowany. Jedziemy dalej.

Krągłe, sporo ciała, wino wypełnia usta od języka po podniebienie i długo się tam utrzymuje. Uff - jest kwasowość, dobrze, nie zemdli nas (przynajmniej nie od razu). Za kwasowością idzie dawka słodyczy, na szczęście nie za duża i oba parametry zdają się grać w jednej drużynie - balans zachowany. W smaku dominują nuty smażonych śliwek, kawy, likierowej wiśni. Dobre wrażenie dopinają zaznaczone, ale gładkie taniny oraz trwały finisz.

Niebanalna propozycja która może zaciekawić i przede wszystkim smakować. Zdecydowanie tak!

4,5/5