Viajero Viognier Reserva Privada 2018

Nazwa wina: Viajero Viognier Reserva Privada 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 17,99 PLN

 

W Chile robi się już wino niemal z każdego znanego szczepu, nie dziwne, że trafił się w Lidlu także Viognier. To odmiana, która potrafi w sobie rozkochać cudownym aromatem egzotyki i kwiatów, często na dodatek dając niezła strukturę, ale źle zrobione zniechęci do siebie brakiem rześkości i goryczą. Co też nam sprzedał Lidl?

Viajero Viognier Reserva Privada 2018
17,99zł
Lidl
Białe, wytrawne
Chile, Dolina Centralna

Intensywność aromatu lekko powyżej środka skali. Nos jest świeży, przypomina brzoskwinię z dodatkiem pomarańczy i żółtych kwiatów. Bez wad, ale nie urzeka i trochę przynudza, raczej jednowymiarowy i prosty jak budowa cepa.

W ustach dzieje się więcej, mimo braków w kwasowości. Smaki dojrzałej cytryny, melona i gorzkiej pomarańczy są uzupełnione przez nuty gałki muszkatołowej i brzoskwini z pestką. Spora gorycz, zwłaszcza na finiszu, który jednak nie przeciąga się zbytnio. Całkiem solidne, oleiste ciało, jak na świeże wino.

Nic specjalnego w gruncie rzeczy. Niby czyste, ale raczej nie zgromadzi rzeszy fanów. Nie orzeźwi, nie zmusi też do refleksji, zastosowań gastronomicznych za dużo nie ma, bo jest płaskie jak blat mimo sporej budowy. Nie przekona do viogniera nuworyszy. Absolutna podstawka, warto szukać dalej.

2/5