Vieilles Vignes Gewurztraminer Alsace 2016

Nazwa wina: Vieilles Vignes Gewurztraminer Alsace 2016
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Alzacja to dom Gewurztraminera, najlepsze butelki z tego szczepu powstają właśnie tutaj. To wina przez wielu kochane za niepodrabialny zapach i słodkawe, egzotyczne nuty. Dla innych kwiatowe aromaty i niska kwasowość to zdecydowane wady i raczej omijają szerokim łukiem. 

Vieilles Vignes Gewurztraminer Alsace 2016
29,99zł
Lidl
Białe, półwytrawne
Francja, Alzacja

Zapach wody różanej, dojrzałych mandarynek z nutami liczi z puszki i grejpfruta. Nos jest intensywnie kwiatowy, bezpośredni, nie zagłebia się w szczegółowe niuanse. Niektórych przymuli, dla innych będzie przepiękny- traminer ma to do siebie, że dzieli winopijców i nie inaczej jest w tym przypadku.

Kwasowość tradycyjnie dla gewurza niska, słodkawe elementy miodu, klementynek i liczi. I to by było na tyle. Nuda. Nie jest niesmaczne, ale brakuje mu treści, jakiegoś kręgosłupa. Budowa raczej wątła, a finisz przykrótki i trochę mdły, momentami imbirowy.

Są tacy, którzy pokochają to wino i będą je kupować na okrągło. Nie jest wcale beznadziejne, nieprzyjemne czy spaczone, przy tym delikatne i zwiewne, zapach przypadnie do wielu gustów. Jednak trochę przynudza w ustach, a do najtańszych nie należy. Można lepiej, można też taniej.

2,5/5