Villa Bonaga Torrontes 2017

Nazwa wina: Villa Bonaga Torrontes 2017
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 13,99 PLN

 

Biała duma Argentyny – torrontes co raz częściej jest widywany na sklepowych półkach – to świetnie! Lubimy te wina – są szczere, rześkie, aromatyczne, z nutami kwiatów i cytrusów. Fajna odmiana, jeśli przejadły nam się sauvignon blanc i rieslingi, ale chcemy zostać w klimacie. Rzadko jednak spotyka się torrontesa w tak niskiej cenie. Czy za te pieniądze dało się przywieźć z dalekiej Argentyny porządną flachę? Lidl jest ekspertem od takich akcji, więc mamy nadzieję, że tak.

Uwaga na „podpuchę” na etykiecie – „La Rioja” nie oznacza oczywiście najbardziej znanej hiszpańskiej apelacji D.O.Ca Rioja, tylko region argentyński o bliźniaczej nazwie. Consejo Regulador de la Denominación de Origen Rioja toczył z Argentyńczykami nawet spór o nią w sądzie – ciekawskich odsyłamy do wujka Google.Villa Bonaga Torrontes 2017

13,99zł
Lidl
Argentyna, La Rioja

Trzeba mocno namocować się z kieliszkiem, żeby odsłonił jakiekolwiek aromaty tego wina – gdy już się namachamy niczym Ron przy próbach wingardium leviosa, pokażą nam się nuty, jakich szukamy wybierając torrontesa – białe kwiaty, odrobina róży, cytryna i pomarańcza. Opornie idzie wydobywanie składowych tego bukietu, ale warto – są słodkie i milutkie.

W ustach dosyć proste ale hej, nie oczekujmy cudów po winie, za które nie trzeba było dać nawet piętnastaka. Zaznaczona kwasowość – jest. Odrobina ciała – jest. Jest nawet nie najgorszy finisz z odrobiną goryczki – może ciut za ordynarnej, ale do przeżycia.

Wrażenia z konsumpcji są neutralno – pozytywne. Jeśli marudziliśmy na ceny przy półce z winami, to nie marudźmy teraz – za tę kasę taka ocena jest OK. Flaszka kosztuje grosze, więc spróbujcie – być może polubicie się z kwiatowo-owocowym charakterem torrontesa i zachęci was to do dalszych poszukiwań.

3,5/5