Vina Maipo Cabernet Sauvignon Syrah 2018

Nazwa wina: Vina Maipo Cabernet Sauvignon Syrah 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Rossmann
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 22,99 PLN

 

Wina z Chile to loteria, bo przyzwoite pozycje mają nieraz ceny podobne do tych słabych.  Cabernet z dodatkiem syrah brzmi kusząco. Po której stronie spektrum plasuje się czerwień z Rossmanna?

Vina Maipo Cabernet Sauvignon Syrah 2018

22,99zł
Rossmann
Czerwone, wytrawne
Chile, Central Valley

Nos to w pierwszym strzale ciemne wiśnie i szczodra garść czarnej porzeczki. Owoce są bardzo wyraźne, świeże i intenstywnie wypełniaja nozdrza. Powietrze uwalnia poważniejsze nuty: dym, drewno cedrowe i tytoń nadają klasy. Ogólnie ochy i achy.

Zbudowane słabiej niż można się było spodziewać, ale nie cienkusz. Elegancka kwasowość i gładka jak jedwab tanina przyjemnie wypełniają usta. Jest oczywiście turbo owocowo, wiśnia ze śliwką na czele wypadają apetycznie i soczyście. Pojawia się słodka wanilia, mamy cynamon i dymne muśnięcie. Finiszuje bez pośpiechu, rozgrzewająco i bardzo wiśniowo.

W tej cenie świetne wino. Kompletne, zbalansowane, mnóstwo owocu, ale bez kompotowych, rozgotowanych wrażeń. Nie ma się do czego przyczepić, odczucia wyłącznie pozytywne. Świetne do picia solo, albo do kolacji- z powodzeniem uda droższe wino ;) Czysta przyjemność. Brawo.

5/5