Von Goler Riesling Trocken 2017

Nazwa wina: Von Goler Riesling Trocken 2017
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Buszując po półkach szukając rieslinga za niemałą kwotę (w naszym przypadku całe trzy dychy :) ) rozglądamy się zwykle za uznanymi regionami - Alzacja, Mozela, Clare Valley... Tymczasem uwagę naszą przyciągnęła butelka z Badenii, regionu leżącego na południe od Mozeli i Palatynatu, najbardziej słonecznego w całych Niemczech. Znane i uznane są badeńskie spatburgundery, o rieslingach jakoś ciszej... Czy słusznie? Sprawdźmy ich przedstawiciela z lidlowej półki.

Von Goler Riesling Trocken 2017
29,99zł
Lidl
Niemcy, Baden

Nochal tego wina o pięknym, złotym kolorze nie jest może bombą aromatyczną, ale nie sposób odmówić mu klasy i uroku. Jest dość chłodny, ma dominującą nutę zielonego jabłka, skórki cytryny, po chwili gimnastyki nadgarstka (kręcimy, kręcimy - warto) zjawia się zapach białych kwiatów i szczypta mineralności, takiej chłodnej i kamiennej. Intensywność, jak już wspomnieliśmy, raczej średnia, ale naprawdę warto wziąć te kilka głębszych wdechów - aromaty są złożone i dobrej jakości.

Kwasowość jest może nie wykręcająca, ale na pewno zdecydowanie zaznaczona, lecz nie bójcie się - dzięki niej jest pięknie odświeżające i będzie niesamowicie użyteczne przy stole. Poza tym, łagodzi ją szczypta słodyczy na finiszu. Wino jest w naszej ocenie naprawdę wyjątkowo smaczne - lekkie, zwiewne (broń Boże wodniste!) ciało niesie nam smak jabłka papierówki, owoców cytrusowych, odświeża nasze kubki smakowe, finiszuje gładko, słodkawo, lekko miodowo i prosi o kolejnego łyka. Ciężko się od niego oderwać.

Bardzo dobry zakup, coś czuję, że będziemy do niego wracać. Nawet te trzy dyszki nie bolą.

4/5